ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Dostępność

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2021-03-30 12:44:57 przez Paulina Kołodziej

Dostępność Cyfrowa

Międzyrzecki Ośrodek Kultury ul. Konstytucji 3 Maja 30 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Data publikacji strony internetowej: 2021-04-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-01. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR), - dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.), - filmy nie posiadają audiodeskrypcji, ponieważ pochodzą z serwisów zewnętrznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-04-01. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dostępność architektoniczna

Do budynku Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury prowadzą dwa wejścia.
Wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 8.00 do godz. 21.00, wejście boczne jest dostępne w godzinach pracy administracyjnej tj. od godz. 8.00 do godz. 16.00. Wejście boczne jest nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z barierką umożliwiająca podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są  korytarze i pomieszczenia na parterze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
 
Do budynku Biblioteki Publicznej prowadzi jedno wejście.
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 9.00 do godz. 17.00. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z barierką umożliwiająca podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku jest platforma dla niepełnosprawnych obsługiwana przez pracownika. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze i piętrze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze i piętrze. Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
 
Lokal Filii Bibliotecznej w Bukowcu mieści się na pierwszym piętrze w budynku Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi wejście boczne w budynku szkoły.
 
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek – 13.00-17.00;
wtorek-piątek – 09.00-13.00
 
Wewnątrz budynku nie ma udogodnień dla wózków  czy osób mających trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Korytarz i pomieszczenia oraz toaleta nie są dostosowane do osób poruszających się na wózkach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
 
 
Lokal Filii Bibliotecznej w Kaławie mieści się na pierwszym piętrze w budynku Szkoły Podstawowej w Kaławie. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi wejście boczne w budynku szkoły.
 
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek – 09.00-13.00;
wtorek – 08.00-12.00;
środa – 13.00-17.00;
czwartek – 09.00-13.00;
piątek – 08.00-12.00
 
Wewnątrz budynku nie ma udogodnień dla wózków  czy osób mających trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Korytarz i pomieszczenia oraz toaleta nie są dostosowane do osób poruszających się na wózkach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem? W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
 
 
Lokal Filii Bibliotecznej w Kursku mieści się na parterze w budynku świetlicy wiejskiej w Kursku. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi bezpośrednio z zewnątrz wejście boczne w budynku świetlicy.
 
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek, wtorek, środa, piątek  – 09.00-13.00;
czwartek – 13.00-17.00;
 
Do budynku można się bez problemu dostać bezpośrednio z zewnątrz, niski próg umożliwia wjazd wózków. Wewnątrz budynku może swobodnie poruszać się osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim lub niepełnosprawna ruchowo. W korytarzu brak barierki umożliwiającej podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Toaleta nie jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
 
 
 
Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw. Osoba zainteresowania załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych)
 
W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się:
 
- PJM (polski język migowy),
- SJM (system językowo-migowy),
- SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych).
 
Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu lub e-mail.
 

Informacje dodatkowe i inne oświadczenia

Przeprowadzono standardowe testy zgodności standardami W3C i WCAG. Serwis w znacznym stopniu spełnia wytyczne techniczne związane z dostępnością. Staramy się sukcesywnie eliminować wszystkie błędy składowe, aby serwis dobrze spełniał wytyczne związane z dostępnością.
 
Dostępne w serwisie skróty klawiaturowe (accesskey):
[u] – Szybki przeskok do bloku: ustawienia dostępności
[m] – Szybki przeskok do bloku: menu główne
[t] – Szybki przeskok do bloku: główny obszar treści
[s] – Szybki przeskok do bloku: wyszukiwarka
[l] – Szybki przeskok do bloku: menu główne/lewe
 
Wywoływanie skrótów klawiaturowych w najpopularniejszych (na dzień dzisiejszy) wersjach przeglądarek internetowych:
Google Chrome // lewy ALT + [litera_skrótu]
Mozilla Firefox // lewy SHIFT + lewy ALT + [litera_skrótu]
Internet Explorer // lewy ALT + [litera_skrótu]
Opera // lewy ALT + [litera_skrótu]
 
Oprócz powyższych skrótów w każdej z przeglądarek działa oczywiście pojedynczy przeskok, który uruchamiamy wciskając przycisk TAB
 

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony